مدیر جهاد کشاورزی صحنه:
پایگاه خبری امروله : مدیر جهاد کشاورزی صحنه، به ظرفیت بالای این شهرستان در زمینه کشت دانه های روغنی اشاره کرد و گفت: بیش از هفت هزار هکتار باغ مثمر در این شهرستان وجود دارد.

به گزارش امروله، سیروس نوروزی در جمع خبرنگاران ، با بیان اینکه وسعت سطح اراضی و باغات شهرستان صحنه نزدیک به 50 هزار هکتار است، افزود: از این میزان هفت هزار و 500 هکتار باغ مثمر، 23 هزار هکتار اراضی دیم و 19هزار هکتار اراضی آبی در این شهرستان وجود دارد.

 

نوروزی ادامه داد: با وجود اینکه در سال زراعی جاری بارندگی خوبی در شهرستان وجود نداشت ولی در بهمن ماه با بارش های مناسبی مواجه شدیم و میانگین بارندگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14 درصد افزایش داشته که تا به امروز به 254 میلیمتر رسیده است.

 

وی با بیان اینکه بارندگی ها خسارتی به دنبال نداشته افزود: با بارش های اخیر همه کشاوران به کشت امیدوار شدند و نوید این می رود که سال زراعی خوبی پیش رو داشته باشیم.

 

وی از ظرفیت های شهرستان صحنه در زمینه کشت دانه های روغنی خبر داد و افزود: در سال جاری 800 هکتار دانه روغنی کشت شده که علاوه بر آن می توان به کشت گندم و جو اشاره کرد.

 

به گفته مدیرجهاد کشاورزی شهرستان صحنه، هم اکنون در فصل هرس باغات قرار داریم و باغداران مشغول به فعالیت هایی همچون کاشت درختان جدید، اصلاح گیاه و کوددهی هستند.

 

نوروزی از کشت چهار هکتار زعفران در شهرستان صحنه نیز خبر داد و افزود: توسعه کشت این محصول در وسعت بالا در دستور کار قرار دارد.