به گزارش صالحین :

باید مباحث سخنرانی مبلغان بر اساس نیاز روز مردم باشد

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: باید مباحث سخنرانی مبلغان بر اساس نیاز روز مردم و در زندگی فردی و اجتماعی آنها کاربردی باشد، برای رسیدن به این منظور باید از مطالب قرآن در منبرها استفاده کنید.

به گزارش صالحین،حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور، امروز دوشنبه ۲۷ شهریور در همایش طلایه‌داران تبلیغ استان تهران که با حضور مبلغان و روحانیون در آستان مقدس شیخ صدوق(ره) برگزار شد، اظهار داشت: ما در کشور عالم و دانشمند فراوان داریم اما مدیریت صحیح نداریم.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی درباره اهمیت مخاطب‌شناسی برای مبلغان، ابراز کرد: یک مبلغ ماهر با مخاطب‌شناسی برای هر گروهی متناسب با روحیات آنها سخنرانی می‌کند به عنوان مثال برای دانشجوی رشته روان‌شناسی از آیات و روایات روانشناسی یا برای دانشجوی حقوق از آیات و روایات حقوقی استفاده می‌کند.

وی با بیان اینکه باید ظاهر مبلغ باید به گونه‌ای باشد که حواس مردم را به حاشیه نبرد، گفت: اشخاص مختلف با حالات متفاوت پای منبر می‌نشینند بنابراین حتی ظاهر مبلغ نیز باید طوری باشد که عمامه یا حتی انگشتر او عاملی برای دوری ذهن مخاطب از محتوای کلام نشود.

این مفسر قرآن کریم، با بیان اینکه محتوای سخنرانی مبلغان باید تنوع داشته باشد، ابراز کرد: مبلغان باید به تاسی از قرآن کریم که در یک سوره به چندین مبحث می‌پردازد، مباحث متنوعی در سخنرانی خود داشته باشند.

رییس ستاد اقامه نماز کشور، در پایان گفت: باید مباحث سخنرانی مبلغان بر اساس نیاز روز مردم و در زندگی فردی و اجتماعی آنها کاربردی باشد، برای رسیدن به این منظور باید از مطالب قرآن در منبرها استفاده کنید.